Levné náušnice

Levné náušnice

4. 4. 2012, 11:44

Většina šperků se vyznačuje tím, že je na první pohled zřejmé, k jakému účelu byly zhotovené. Samozřejmě to platí o náušnicích, ať jsou stříbrné, zlaté, z bižuterie či z chirurgické oceli, patří do uší, kterým sluší.

Náušnice levně

Kdyby chtěl někdo spočítat tvary, které mají náušnice, asi by se nedopočítal, protože meze fantazie se jejich tvůrcům nekladou a tak jak se říká, že každý obraz si najde svého obdivovatele, i každá náušnice si najde někoho, komu bude slušet. Pro jejich výběr ovšem platí určitá pravidla jak při jejich nákupu, tak pro to, při jaké příležitosti budou naší ozdobou.

Rozličné materiály

Slušivé jsou náušnice ze všech možných materiálů. Nejčastěji se nosí zlaté a stříbrné náušnice, které se obvykle nosívají trvale, zatímco náušnice z bižuterie, tedy náušnice vyrobené z mnoha materiálů – z kovu, kůže, drátků, korálků, sklíček či dnes módních peříček, se nosí příležitostně.

Dnes jsou oblíbené také náušnice z chirurgické oceli, které se objevily na trhu před více než deseti roky.

Čtverec, ovál, kruh, trojúhelník

Vůbec nejde o vyjmenování tvarů známých z geometrie, ale o rozdělení lidských obličejů podle jejich tvaru, které geometrické útvary připomínají.

Pokud má někdo obličej ve tvaru čtverce, budou mu slušet kulaté náušnice, nebo tzv. pecky či cvočky a slzičky, nebo visací náušnice prodlužující obličej opticky, které jsou vhodné i pro lidi s kulatým obličejem. Ti mohou vybírat ze všech tvarů visacích náušnic, ovšem s výjimkou mohutných tvarů a velkých kruhů, jakož i malých náušnic.

Náušnice kruhy, nebo ve tvaru kapky a oválu, by měli volit lidé s obličejem ve tvaru trojhúhelníku.

Při volbě tvaru náušnic je také třeba zohlednit délku účesu. Například menší tvary jsou vhodné pro lidi s krátkými vlasy.

Náušnice kruhy

Zatímco dříve bylo v našich zeměpisných šířkách nošení náušnic výhradně výsadou žen, dnes je to moderní záležitostí i u mužů všech věkových kategorií. Nejčastěji volí malé náušnice z chirurgické oceli nebo malé kroužky, a často nezůstane jen u jednoho.

S rozšířením prodejen s korálky si dnes mnoho dívek a žen vytváří náušnice z bižuterie nejrozličnějších nápaditých tvarů a barev.

Zobrazení: 102509 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
  • Originální náušnice

    4. 4. 2012, 11:54 | Diskuze (0)

    Vhodně zvolené náušnice dokáží podtrhnout rysy obličeje a výrazně prozářit outfit. Při výběru náušnic dbejte na kvalitu materiálu. K nestárnoucí klasice patří náušnice stříbrné nebo náušnice z chirurgické oceli, která nevyvolává žádné reakce při kontaktu s pokožkou. Nesmíme zapomenou na širokou škálu náušnic z bižuterie, vybere si opravdu každý a často vypadají luxusně.

  • Levné náušnice

    4. 4. 2012, 11:44 | Diskuze (0)

    Většina šperků se vyznačuje tím, že je na první pohled zřejmé, k jakému účelu byly zhotovené. Samozřejmě to platí o náušnicích, ať jsou stříbrné, zlaté, z bižuterie či z chirurgické oceli, patří do uší, kterým sluší.