Dámské šperky

Dámské šperky

4. 4. 2012, 11:36

Touha zdobit svůj zevnějšek je stará jako lidstvo samo. Stačí si prohlédnout archeologické nálezy; jejich část tvoří právě šperky vyrobené z bronzu, železa, stříbra nebo zlata. Dodnes z nich výtvarníci čerpají náměty.

Šperky dámské

Představa, že šperky zdobí jenom ženy, je mylná. V dnešní době je na trhu množství bižuterie a šperků vyrobených ze stříbra nebo chirurgické oceli. Řetízky, přívěsky na klíče, zdobné hodinky i náramky, manžetové knoflíčky a spony na peníze jsou oblíbené i u mužů. Běžnou módou se stal piercing - vybraný šperk je připevněn přímo na tělo.

Šperky podtrhují naši osobnost

Tak, jako je každý člověk originálním dílem přírody, je i výběr šperků značně závislý na osobnosti nositele a příležitosti, pro kterou je určen. Šperky pro denní nošení, taneční, diskotéku, svatbu nebo ples se budou zcela určitě lišit.

Šperky bižuterie pro denní nošení

Bižuterií rozumíme šperky i oděvní doplňky vyrobené ze skla, kovů, kůže a dalších materiálů.

Patří sem náušnice, prsteny, nejrůznější korále, náramky, ozdobné jehlice a knoflíky, brože, náhrdelníky nebo spony do vlasů. Výhodou je jejich nižší cena.Šperky z chirurgické oceli patří v současnosti mezi nejoblíbenější

Jde o luxusní a atraktivní doplňky žen i mužů s příznivou cenou.

Šperky z chirurgické oceli nevyvolávají alergické reakce, jsou barevně stálé, odolné proti poškození a udržují si svůj lesk.

Krása a klasika - to jsou stříbrné a zlaté šperky

Drahé kovy v sobě nesou známku serióznosti a představují trvalou hodnotu. Ať už jde o klasický nebo moderní design, zlaté a stříbrné šperky se v rodinách dědí z generace na generaci. Šperky vyrobené z drahého kovu patří ke každé ženě a jsou i vhodným dárkem pro nejrůznější rodinné svátky a události. Ryzost drahého kovu se vyjadřuje zlomkem v tisícinách tzv. Státním puncem ČR (např. 14 karátové zlato 585/1000, stříbrný šperk 925/1000). Šperky z drahých kovů jsou nejčastěji osazovány granáty, zirkony nebo brilianty.

Zobrazení: 90424 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dámské šperky

  4. 4. 2012, 11:36 | Diskuze (0)

  Touha zdobit svůj zevnějšek je stará jako lidstvo samo. Stačí si prohlédnout archeologické nálezy; jejich část tvoří právě šperky vyrobené z bronzu, železa, stříbra nebo zlata. Dodnes z nich výtvarníci čerpají náměty.

 • Šperky Swarovski

  4. 4. 2012, 11:29 | Diskuze (0)

  Kvalitní rukodělné šperky z kvalitních drahých kovů a s kvalitními drahými kameny mohou být nejen vhodným oděvním doplňkem a ozdobou na večerní toaletě, ale i spolehlivou investicí v časech hospodářské krize

 • Šperky

  4. 4. 2012, 11:24 | Diskuze (0)

  Snad každý z nás se chce líbit – svému partnerovi či partnerce, nadřízenému, tchýni, učiteli, spolupracovníkům. Mnohým z nás k tomu mají pomoci i nejrůznější ozdoby, které jsme se navykli za dlouhá staletí označovat jako šperky